Hymon

Hymon Energy Sp. z o.o.
ul. Dojazd 16A, 33-100 Tarnów
telefon / fax: +48 14 657 20 20

Zestawy fotowoltaiczne

Ponieważ nie jesteśmy w stanie bezpośrednio korzystać z energii wyprodukowanej w panelach solarnych, pracują one wraz z całą instalacją PV. (Działanie paneli opisane jest tutaj).

Działanie instalacji fotowoltaicznych opiera się przede wszystkim na procesach zachodzących w panelach PV, o których dokładnym działaniu można przeczytać tutaj. Jednak same w sobie panele solarne mogłyby tylko zgromadzić napięcie elektryczne z promieniowania słonecznego, ale nie byłyby w stanie zasilić nim urządzeń w domu. Dlatego też, niezbędne są całe zestawy fotowoltaiczne, które umożliwiają odpowiednie przekształcenie wyprodukowanego prądu i ewentualne przekazanie go do publicznej sieci elektroenergetycznej lub też do prywatnych akumulatorów.

Zestawy solarne, które są źródłem energii odnawialnej składają się z:

  • paneli fotowoltaicznych – zbudowanych z ogniw, które wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej,
  • inwertera (falownika) - zmieniającego prąd stały na prąd zmienny,
  • liczników zużycia i produkcji energii,
  • okablowania,
  • akumulatora wraz z regulatorem ładowania - w zależności od tego czy jest to instalacja niezależna (off-grid - wyspowa) czy przyłączona do sieci elektroenergetycznej (on-grid).

Połączenie elementów z zestawu solarnego zapewni nam ciągłość przesyłania energii elektrycznej do publicznej sieci elektroenergetycznej, czy też właśnie akumulatorów AGM, żelowych lub klasycznych.

Zestawy:

- o mocy 3,06 kW- o mocy 4,08 kW- o mocy 5,10 kW- o mocy 6,12 kW- o mocy 8,16 kW- o mocy 10,20 kW- o mocy 12,24 kW- o mocy 15,30 kW- o mocy 17,14 kW- o mocy 20,40 kW- o mocy 39,78 kW


Partnerzy: