/ / / ul. Dojazd 16A/ 33-100 Tarnów/ Telefon: +48 14 657 20 21/ e-mail: biuro@hymon.pl

Hymon Energy montuje instalację PV w centrum Warszawy

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Zachód, która odpowiada za budynki w centrum Warszawy, zainstalowała na dachach pięciu z nich instalacje PV o łącznej mocy wytwórczej aż mocy 100 kW. Podobnie jak we Wrocławiu, jest to kolejny przykład dbałości o kwestie oszczędności energii ze strony spółdzielni.

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Zachód zamontowała panele PV na dachach pięciu budynków przy ulicach Daleka i Złota w Warszawie o łącznej mocy aż 100 kW. Instalacje zostały zainstalowane w orientacji wschód – zachód. Dzięki instalacji fotowoltaicznej, spódzielnia może liczyć na produkcję prądu na poziomie około 85 tys. kilowatogodzin rocznie. Taka ilość energii pozwala na zaspokojenie potrzeb energetycznych zasilić 30 gospodarstw domowych. Panele dostarczyła i zamontowała firma Hymon Energy z Tarnowa.

Jest to już kolejna spółdzielnia mieszkaniowa, która zdecydowała się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. By obniżyć rachunki, spółdzielnia Wrocław-Południe zamontowała systemy PV aż na 35 blokach. Oszczędności w skali roku to dla spółdzielni około 300 tys. złotych.